Problem z psem? Szukasz profesjonalnego szkolenia dla swojego psa, niepokoi Cię trudne i niezrozumiałe zachowanie pupila? Chcesz wiedzieć więcej o psach aby jeszcze lepiej zaspokajać ich potrzeby? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla psów!

Catfield specjalizuje się rozwiązywaniu problemów z zachowaniem kotów w ramach terapii behawioralnej oraz wszelkich usługach związanych z adaptacją kota do nowego środowiska, przystosowaniem domu/mieszkania do potrzeb żyjących tam kotów, jak również w opiece nad kotem  w domu zwierzęcia pod nieobecność właścicieli.

Konsultacja behawioralna ma na celu rozwiązywanie istniejących problemów z zachowaniem kota lub zapobieganie pojawieniu się zaburzeń zachowania w przyszłym życiu z kotem.

Koty prezentują wiele zachowań, które w naszym, ludzkim rozumieniu są problematyczne. Rolą zoopsychologa w trakcie terapii behawioralnej jest wytłumaczenie znaczenia poszczególnych zachowań, które często są komunikatem zwierzęcia pod naszym adresem. Praca kociego behawiorysty, to znalezienie kompromisu między tym, co dla zwierzęcia naturalne, konieczne i potrzebne, a tym, co właściciel może zaakceptować w konkretnej sytuacji. Każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia i wnikliwej analizy przypadku.

Terapia zaburzeń zachowania kotów dotyczy następujących problemów:

 • brudzenie w domu, załatwianie się poza kuwetą, znakowanie moczem,
 • drapanie mebli, niszczenie przestrzeni domowej,
 • agresja wobec ludzi/dzieci,
 • agresja wobec innych kotów,
 • lęki, fobie, ataki paniki, przesiadywanie w kryjówce,
 • nadprzywiązanie do opiekuna, lęk przed zostawaniem samemu w domu,
 • nuda, ograniczona przestrzeń życiowa kota,
 • nadmierna wokalizacja,
 • nadpobudliwość, gonitwy, polowanie na ręce, nogi opiekuna,
 • polowanie, przynoszenie martwych ptaków, myszy, owadów,
 • zaburzenia łaknienia,
 • zachowania kompulsywne i stereotypie,
 • zaburzenia nastroju, depresję i apatię,
 • konflikty między kotem i psem,
 • zaburzenia zachowania związane ze starzeniem się kota,
 • inne zachowania nietypowe.

Konsultacja behawioralna może również dotyczyć problemów adaptacyjnych po adopcji ze schroniska czy innej organizacji albo po przeprowadzce właścicieli do nowego lokum. Staramy się też pomóc, gdy życie opiekunów i tym samym kota, zmieni się diametralnie po przybyciu do domu dziecka – wtedy ważne jest przeciwdziałanie problemom już na etapie ciąży, tak, aby dobrze przygotować kota na przyjęcie nowego członka rodziny.

Etapy konsultacji:

1) ZEBRANIE INFORMACJI - WYWIAD
Zebranie szczegółowych informacji o zgłoszonym problemie jest punktem wyjścia do rozwiązania każdego problemu. W trakcie wywiadu uzyskujemy dane o relacjach wszystkich domowników z kotem, sposobie funkcjonowania kota w domu, relacjach z innymi kotami czy zwierzętami, sposobie komunikacji właścicieli z kotem, wczesnych doświadczeniach, ilości ruchu dziennie, poziomie zaspokojenia potrzeb gatunkowych, diecie, przebytych chorobach, ewentualnych alergiach i innych istotnych aspektach mogących mieć wpływ na zachowanie.
W szczególności jednak pytamy o zgłaszane problemy z uwzględnieniem charakterystycznych sytuacji, w których problem występuje, częstotliwości, długości trwania, sposobu dotychczasowych reakcji opiekunów i wielu innych ważnych czynników.

2) SFORMUŁOWANIE DIAGNOZY
Drugim etapem jest postawienie diagnozy i zdefiniowanie problemu, a następnie określenie i wyjaśnienie przyczyn oraz mechanizmów odpowiedzialnych za powstanie problemu, strategii, które stosuje zwierzę, omówienie tego co naturalne, a co patologiczne w zachowaniu kota.

3) PROPOZYCJA PROGRAMU NAPRAWCZEGO
Omówienie koniecznych zmian i działań mających na celu holistyczne rozwiązanie problemu, z włączeniem wszystkich możliwych środków mających na celu modyfikację problematycznego zachowania. Behawiorysta ma za zadanie tak dobrać metodę pracy, aby uzyskać akceptację opiekunów i dostosować zmiany do ich możliwości.
Po konsultacji klient otrzymuje mailem wszelkie niezbędne materiały i wytyczne konieczne do realizacji terapii. Zalecany jest kontakt z behawiorystą w toku wdrażania zmian. Po 2-4 tygodniach warto spotkać się ponownie, aby omówić postępy, ukierunkować i wzmocnić dalsze działania.

 

Cennik:

180 zł za 1 - 1,5 godzinną konsultację (10% zniżki dla kotów ze schroniska, po okazaniu umowy adopcyjnej)

30 zł za każde kolejne rozpoczęte 30 min

100 zł za każdą kolejną konsultację

Koszt dojazdu poza Wrocław liczony osobno - 1 zł za km

Konsultacje behawioralne Online

online dog Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom w tym trudnym czasie oferujemy konsultacje ze specjalistą ONLINE.

Więcej szczegółów uzyskacie pisząc na JLIB_HTML_CLOAKING i zgłaszając problem.

Skontaktuj się z nami

Pracujemy we Wrocławiu i okolicy

Dogfield
Ciepła 9/4F
50-524 Wrocław

tel: 609 322 635
JLIB_HTML_CLOAKING

Copyright © 2014 Dogfield
Google+

W tej witrynie internetowej stosowane są pliki cookie w celu ułatwienia obsługi stron przez użytkownika. Korzystanie z witryny internetowej oznacza wyrażenie zgody na użycie plików cookie. Polityka Prywatnowści